Cyklotrasy 
              

Děčín – Cunnersdorf (SRN) - Tisá

0,0 km   Děčín – Hlavní nádraží
Od nádraží se dáme vpravo – směr Hřensko. Podjedeme viadukt a za ním hned odbočíme vlevo. Pokračujeme po proudu Labe na sever.

1,0 km

  Děčín – Pastýřská stěna, Tyršův most
Kdo se rád kochá pohledem z výšek, určitě se tady na chvíli zastaví. Z této skalní vyhlídky (270 m) budete mít celý Děčín a jeho okolí jako na dlani.
POZOR, trasa pokračuje podél levého břehu Labe, i když nás cesta svádí přejet Tyršův most na druhou stranu.
3,0 km   Horní Žleb
Pokračujeme po velmi málo frekventované asfaltové cestě až do Dolního Žlebu.
4,0 km   Prostřední Žleb
9,0 km   Dolní  Žleb
Dojedeme k přívozu. Tady asfalt končí a až k hraničnímu kameni vede hodně ošklivá kamenitá cesta. Třeba se časem i na tomto úseku dočkáme lepšího povrchu.
11,0 km   Česko-německá hranice
Téměř nesjízdná cesta se nám rázem změnila ve velmi kvalitní asfaltovou cyklostezku, po které pojedeme až do městečka Krippen.
13,0 km   Schöna
19,5 km   Krippen
Tady asfaltová cyklostezka končí. Cyklisté, kteří chtějí jet do Bad Schandau tady využívají přívozu. Na druhé straně Labe (vlastně už Elbe) totiž cyklostezka pokračuje.
POZOR, my se ale budeme stále držet levého břehu a po pár set metrech se napojíme na klasickou asfaltovou silnici.
22,0 km   Přijíždíme k T-křižovatce. Vpravo bychom se přes most dostali do Bad Schandau, ale my odbočíme vlevo (směr Königstein).
22,3 km   Z hlavní silnice odbočíme vlevo na Kurort Gohrisch. Při tomto úkonu ihned poznáte rozdíl mezi českými a německými řidiči. Německý automobilista na vás netroubí a nenadává, abyste s tím kolem šli do pr..., ale zastaví a ukáže, že máte volnou cestu. S tím se nesetkáte pouze v Německu, ale ve všech civilizovaných zemích.
24,5 km   Kurort Gohrisch
Po 2 km ostřejšího stoupání přijíždíme do vesničky s názvem Kurort Gohrisch (údajně nejstarší letovisko Saského Švýcarska). Při první možnosti odbočujeme téměř o 360 stupňů vlevo (směr Papstdorf) a pokračujeme ve stoupání. Cestou míjíme několik penzionů.
26,0 km   Konečně jsme na vrcholu a můžeme si trochu vydechnout na malém parkovišti. Z informačních tabulí a mapy se dovídáme, že necelých 500 m odsud stojí hrad Papststein.
POZOR, při odjezdu z parkoviště odbočujeme vpravo na Cunnersdorf a vychutnáváme si sjezd.
27,3 km   Přibrzďujeme, brzdíme, odbočujeme vlevo a pokračujeme ve sjezdu.
28,5 km   Cunnersdorf
Přejedeme malý most přes potok Cunnersdorfer Bach a za ním se dáme doleva. Když ale nebudeme tak zbrklí, můžeme hned za mostem ještě navštívit poslední německou hospůdku na této trase.
29,5 km   Na konci Cunnersdorfu uhybáme na vedlejší silnici vpravo a projíždíme okolo místního koupaliště. Za ním pokračuje cesta už jenom lesem. Auta sem vjezd povolený nemají, a tak se leckterému Čechovi může zdát, že kvalitní asfaltový povrch je naprosto zbytečný. Cestovat na kole německými lesními cestami je opravdu skvělý zážitek.
33,0 km   T-rozcestí, na kterém odbočujeme přes most vpravo.
34,0 km   Další T-rozcestí. Tentokrát se dáme doleva.
36,0 km   Na naší cestu se napojují další značené turistické cesty (zelená a žlutá). Zelená po chvíli odbočuje vpravo, ale my se tím zlákat nenecháme a držíme přímý směr.
38,5 km   T-rozcestí – odbočujeme vlevo k Soví bráně.
39,0 km   Německo-česká hranice
Soví brána – konec skvělým uhlazeným asfaltkám.
40,3 km   Přijíždíme k T-křižovatce. Odbočujeme vpravo na Sněžník.
41,5 km   Sněžník – Hraniční bouda
Restaurace opět za české koruny.
Na konci vesnice odbočíme vpravo směr Tisá.
45,0 km   Tisá – Turistická chata
Slouží jako jeden ze vchodů do tiského skalního města.
46,0 km   Tisá
Odsud už to není daleko do Děčína (15 km) nebo do Ústí nad Labem (20 km). Byla by ale věčná škoda se v tomto městečku nezdržet na prohlídku pískovcového skalního města. Tiské stěny jsou také častým cílem horolezců z Čech i Německa, kteří zde měří svoje síly.